Bebek kamera sistemleri deyince aklımıza gelen ilk şey kameralardır. Sistem olarak bakıldığında kameranın haricinde kayıt cihazı, adaptör, kablo ve kablo kanalları da bulunmaktadır. Sistemin her bir parçası çok önemlidir. Her birinin eksikliğinde sistem çalışmayacaktır.

Sisteme uzaktan bağlantı yani cep telefonundan izleme yapılacak ise montaj yapılacak mekanda muhakkak internet olması gerekir. Kamera montajı yapılmadan önce nerelere kurulum yapılacaksa odanın köşe noktaları seçilmeli ve daima ışık kameranın arkasında kalacak şekilde montaj yapılmalıdır.

Pencereden olası bir güneş ışığı kameraya geldiği zaman kamera parlama yapar ve siz bağlandığınızda net bir görüntü göremezsiniz. Bu istenmeyen bir durumdur ve montaj planlaması ile ilgilidir. Nadir durumlarda kamera yer olmadığından dolayı ışık bakan kısmada montaj yapılabilir ve o zamanda güneş ışığından etkilenmeyen kameralar kullanılması gerekir.

Bebek kamera sistemleri seçmeden önce iyi bir şirket analizi yapmanız ve ihtiyacınız doğrultusunda satın alabileceğiniz kamera sayısını belirleyerek ve hangi kameraların sesli olacağını kararlaştırmanız montaj öncesi işinizi kolaylaştıracaktır.

Tüm sorularınız, görüş ve önerileriniz için 0212 565 65 65 Çağrı merkezimizi arayabilirsiniz.