En Çok Tercih Edilen 4'lü Kamera Sistemi ₺2.599 yerine ₺2.235! Hemen ara: 0505 152 2210

Ara

Canlı Destek 0212 565 65 65 - bebek-kamera.com
Hızlı WhatsApp Hattı!+8
Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı

Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı

23 Nisan 1920 Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, Türk milletinin iradesini temsil eden Türkiye Büyük Millet Meclisi’ nin açıldığı ve Türk halkının egemenliğini ilân ettiği tarihtir.

Ulu önder Atatürk, 23 Nisan 1924'te '23 Nisan' gününün bayram olarak kutlanmasına karar vermiştir. Bu tarihten 5 sene sonra 23 Nisan 1929’da Atatürk bu bayramı çocuklara armağan etmiş ve 23 Nisan ilk olarak 1929 tarihinde Çocuk Bayramı olarak da kutlanmaya başlanmıştır. 1979 tarihinde ilk olarak altı ülkenin iştirakiyle uluslararası arenaya taşıdığımız bu milli bayramımıza, ortalama olarak her sene elliden fazla ülkeden gelen ve Türk çocuklarının misafiri olan yabancı ülkeden gelen çocuklarda katılmaktadır. Dünya’da çocuklarına bayram armağan eden ve bu bayramı tüm dünya ile paylaşan ilk ve tek ülke Türkiye 'dir.

Türk milletinin kalbinde, onun bağımsızlığının vazgeçilmez ifadesi olarak en önemli yeri işgal eden 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, her yıl ülkemizde ve yurt dışındaki temsilciliklerimizde, bütün devlet kurumlarımızda, okullarımızda ve çeşitli organizasyonlarla kutlanarak milli bütünlüğümüzü göstermektedir.

Ulu önder Atatürk’ün düşüncesinde çocuklar, milletin geleceğidir. Onlara duyduğu büyük güvenin ve yüksek sevginin belirtisi olarak, milli bayramımız olan 23 Nisanları çocuklara hediye etmiştir. Tarihimizin gurur dolu sayfalarının yeni nesillerce öğretilmesi ve Türkiye Cumhuriyetinin devamını emanet edeceğimiz yeni Cumhuriyet bekçilerinin bu fikirle ve bilinçle yetişmesi amacıyla 23 Nisanlar, önemli birer fırsattır.

Bebek Kamera Sistemleri olarak, Tüm Milletimizin ve bütün çocukların bayramını kutluyoruz.

Back to Top
Product has been added to your cart